Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013

Ήλιος Ιαλυσού- Καλλιθέα 56-77

Ντέρμπι για ένα ημίχρονο ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στον Ήλιο Ιαλυσού και την Καλλιθέα, με την ομάδα του Κώστα Τρίτου να ξεφεύγει στο σκορ στο γ’ δεκάλεπτο και να φτάνει άνετα στην επικράτηση. Είναι χαρακτηριστικό ότι το σκορ στο β’ ημίχρονο ήταν 35-52, με την Καλλιθέα να ανεβάζει στροφές και να φτάνει στη νίκη απέναντι στον Ήλιο. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ντέρμπι με την ομάδα του Γιώργου Χατζηκαλημέρη να αποδεικνύεται «σκληρό καρύδι» για την Καλλιθέα, ωστόσο στην «επανάληψη» φάνηκε η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν άνετα στην επικράτηση.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 9-9, 21-25(ημ.), 35-53, 56-77

Διαιτητές: Νικηφορίδης- Ορφανός

ΗΛΙΟΣ ΙΑΛΥΣΟΥ (Χατζηκαλημέρης): Εξαδάκτυλος 4, Παπαγιάννης 22(2), Ατσινούδας 8(1), Ταβερνάρης 7, Δουμτζής 2, Στάθης 5, Ροδίτης 8, Σιαμπάνης.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Τρίτος): Φωτεινής, Πολυχρονίου 18, Παπαδημητρίου 1, Πότογλου 4(1), Κωστάκης 14(1), Παπανικολάου 7(1), Καντής 8, Κουτσαργιώτης 9, Κουρεμπής 11, Κρασουδάκης 5.