Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2012

ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΙΤΑΛΙΑ 1-1

Παρέμεινε στο παιχνίδι της πρόκρισης στην επόμενη φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος η Εθνική Νεανίδων, μετά την ισοπαλία της με αντίπαλο την Ιταλία με 1-1.

Για ακόμη ένα παιχνίδι οι νεαρές διεθνείς μας έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, όπως και εναντίον της Αυστρίας στην πρεμιέρα παρά την ήττα με 1-2, και κατάφεραν να κρατήσουν ζωντανές τις ελπίδες τους προκειμένου να

Μάλιστα οι Νεάνιδές μας ήταν αυτές που άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό με την Κοκοβιάδου, η οποία εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την πάσα-ασίστ της Βαρδαλή. Οι Ιταλίδες κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 38ο λεπτό με την Τσικότι.

Επόμενος αγώνας για την Εθνική Νεανίδων την Πέμπτη 25/10/2012 και ώρα 15:00 Ελλάδας με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα του Καζαχστάν. Με νίκη δική μας και ήττα των Ιταλίδων από τις Αυστριακές με δύο γκολ διαφορά, που θα παίξουν την ίδια ώρα και ημέρα, η Εθνική περνάει στην ενδιάμεση φάση.

Η διαιτητής Νέλι Στεπανιάν (Αρμενία) παρατήρησε με κίτρινη κάρτα τις Πουνιάλί, Λάγιου, Μουρατίδου.

ΕΛΛΑΔΑ (Ευάγγελος Κουτσάκης): 1.Παπακωσνταντίνου- 2.Κόλλια, 3.Μουρατίδου, 4.Πελεκούδα, 6.Λυμπερακάκη, 8.Λάγιου, 9.Βαρδαλή, 10.Κοκοβιάδου, 14.Ζήγρα (62' Πάκου), 16.Μάρκου (91' Λόγγου), 17.Μήτκου. ΙΤΑΛΙΑ (Κοράντο Κοραντίνι): 1.Αλίκουο- 2.Τσέντσινκγ, 3.Κανόνε, 4.Ρε, 5.Λινάρι, 6.Πιακέτζι, 7.Πουνιάλι, 8.Τσικότι (63' Εουσέμπιο), 9.Ζέκα, 10.Φεράτι, 18.Μόσκια (46' Τζακίντι).