Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013

Με ανατροπή πήρε τους 3 βαθμούς ο Εργοτέλης

Σε ένα παιχνίδι που κράτησε την αγωνία όλων ο Εργοτέλης επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού Βόλου.
Ο Ολυμπιακός Βόλου μπήκε στον αγώνα με όρεξη δημιούργησε ευκαιρίες με τη Βέτσικα και τη Σύρμου, ενώ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 10ο μόλις λεπτό με γκολ της Βέτσικα ύστερα από παράλληλη πάσα της Λόγου.
Ο Εργοτέλης απάντησε γρήγορα και στο 25' έφερε το ματς στα ίσια με την Κυδωνάκη να βρίσκει δίχτυα.
Στην επανάληψη ήταν κυρίως παιχνίδι κέντρου με δυνατές μονομαχίες χωρίς πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Στο 89' με εκτέλεση κόρνερ η Γουγούση στην προσπάθεια της να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, λυτρώνοντας την κρητική ομάδα.
Οι φιλοξενούμενοι σε φάση πριν το γκολ ζητάνε πέναλντι για ανατροπή της Σύρμου και κόκκινη κάρτα στην παίκτρια του Εργοτέλη.
Συνθέσεις
Ολυμπιακός Βόλου: Χατζηλαζάρου, Γουγούση, Βέτσικα, Κόντου, Οικονόμου, Μπαλαμούτη, Χατζηλιόντα, Τσιρδάνη, Λόγου, Γάτσιου (70' λ.τρ. Αλεξοπούλου), Σύρμου.
Νέες Εργοτέλη: Στριλιγκά, Μπορμπουδάκη, Δούκα, Κυδωνάκη Μ., Ξέρα, Τριβυζάκη, Κυδωνάκη Β., Φράγκου, Νικηταρά (89' Καμαρίτη), Σταγάκη (65' Βασιλάκη), Αραβιάκη (85' Πρινιανάκη)