Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2012

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΧΑΣΕ Η ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Μάλλον το μετάνιωσαν, όσοι πήγαν σήμερα στο ''Βενετόκλειο'' για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι ανάμεσα στην Καλλιθέα και τον Ιβίσκο. Η ομάδα της Ανάληψης κέρδισε στο τέλος με 53-48 τους επτά παίκτες της Καλλιθέας, σ' ένα κάκιστο ποιοτικά παιχνίδι... Η Καλλιθέα για 37 λεπτά παίζοντας άμυνα ζώνης είχε το προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο στο τέλος δεν άντεξε από την κούραση, με αποτέλεσμα ο Ιβίσκος, που είχε περισσότερες λύσεις να πάρει τη νίκη γοήτρου. Το σημερινό παιχνίδι συνοδεύτηκε από πολλά συνεχόμενα λάθη, ενώ είναι χαρακτηριστικό ότι το επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο ήταν το απίστευτο 6-5!!! Κι αν για την Καλλιθέα υπάρχει το άλλοθι βασικών απουσιών (Μήτρου, Πολίτης, Παπανικολάου), ο Ιβίσκος που θέλει να πάρει το πρωτάθλημα, πρέπει να βελτιωθεί...
Τα δεκάλεπτα ήταν: 19-16, 33-28(ημ.), 39-33, 48-53
Διαιτητές: Ξανθός- Νικηφορίδης
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Κοκορόγιαννης): Κωστάκης 3, Πήλος 2, Σπανουδάκης 8, Πλατέλλας 3, Ξυπολιτάς 5, Δούβαλης 16, Ηλιού 11(1).
Α.Σ.Κ. ΙΒΙΣΚΟΣ (Καλαϊτζίδης): Πατινιώτης, Γρηγοράς, Λιβιεράτος 25(5), Μπιλλιάς 1, Καμπουράκης, Φυλτζανίδης, Σιώκος 2, Τσαλίκης 9(3), Κούρος Ι. 14, Φιλιππόπουλος 2.