Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2011

ΣΤΑΥΡΟΣ-ΗΦΑΙΣΤΟΣ 1-2

Δεν έκανε το χατήρι στον Σταυρό η μπάλα, με την αναμέτρηση κόντρα στον Ήφαιστο να τον βρίσκει χαμένο με σκορ 1-2.
Όπως και στα περισσότερα ματς της Β' Εθνικής, το πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν αμφίρροπος, με τα κορίτσια του Ηφαίστου να παίζουν καλή μπάλα και τα κορίτσια του Σταυρού να παίζουν δυναμικά.
Στην επανάληψη η Μανίτα άνοιξε το σκορ για τον Ήφαιστο, την ώρα που ο Σταυρός έχανε σημαντικές ευκαιρίες. Μετά το 2-0, οι θεατές είχαν την ευκαιρία να δουν ωραίο ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες, ενώ μόνο στο 75' η Ντάζου μείωσε το σκορ στο 1-2, το οποίο ήταν και το τελικό.
 Σταυρός: Βασιλειάδου, Χατζηλιαμή, Ιακωβίδου, Γαιτάνου (62' Γιαννίκου), Ντάζου, Κιότου, Κτενά (70' Διακίδη), Δράπανου, Κουρδουμπά, Χατζηγιαννίκη (87' Παπαμιχαήλ), Αξιώτη
 Ηφαιστος: Μπορμπότη, Πότση (52' Ταταλια), Ευγενικού, Πάκου, Ευσταθίου, Τσώνη, Μανίτα, Σκάρλου (67' Γιακουβίνοβα), Μελίσση, Καλδαρίδου, Σταματοπούλου (90' Καραγιαννίδη)